O Berouně

 
 

V srdci přírody, s Prahou na dosah

Beroun má úctyhodné 8. místo v indexu kvality života mezi 206 městy ČR. Moderní středočeské 20tisícové město, jihozápadně od Prahy, patří díky rychlému dálničnímu spojení k její aglomeraci. Poloha mezi Českým krasem a Křivoklátskem a památky z něj činí i klíčový bod turismu.

Skvělá dostupnost. A Závodí má výhody!

Do Prahy? Po dálnici D5 snadno a rychle. Závodí totiž leží na východě Berouna a je od Prahy přes exit 14 vzdáleno jen 17 km – necelých 15 minut jízdy, aniž projíždíte centrem Berouna. Do centra Berouna je to ze Závodí jen 700 m přes silniční most či pěší lávku. Do Prahy dojedete i pravidelnými přímými spoji vlakem na Smíchov a autobusem na Zličín. K letišti to máte autem 15 minut.

Výborná občanská vybavenost

Nechybí zde MŠ, ZŠ a SŠ, ordinace, nemocnice, banky. Nakoupíte tu v několika velkých supermarketech, hypermarketu a hobbymarketu v Králově Dvoře a v řadě jiných obchodů. Náměstí hostí pravidelné trhy, včetně proslulých hrnčířských. Potěší Vás pestrý výběr berounských gastro podniků. Za nákupy (i zábavou) zamíříte i na pražský Zličín.

Sport a kultura na dosah ruky

Možnosti pro volný čas nadchnou Vás i Vaše děti. Vyžití skýtají zajímavé cyklotrasy, zimní stadion, aquapark, koupaliště, areál Eden, fitcentra, tenisové kurty, inline dráha, skatepark, paintballpark i více dětských hřišť (nejbližší 100 m od Rezidence). Golf se hraje přímo v Závodí, ve Vysokém Újezdě a u Karlštejna. Ve městě zajdete do kina, muzeí, na koncert, ples či divadelní představení.

Obklopen přírodou a výletními cíli

Město lemují kopce a lesy s řadou pěších tras. Na dosah máte Karlštejn, Svatý Jan pod Skalou, Koněpruské jeskyně, lomy Amerika, Nižbor, Křivoklát, Žebrák a Točník. Beroun střeží Městská hora s vyhlídkou a medvědáriem a vrch Děd s rozhlednou. V malebném údolí Berounky najdete místa ke koupání, na své si přijdou i vodáci a rybáři.

Královské město dýchá historií

Před 900 lety byl významným bodem trasy Praha–Plzeň, královským městem od 13. století. Váš zrak upoutají zbytky hradeb, dvě gotické brány, měšťanské domy i barokní kostel sv. Jakuba či neobarokní radnice. V křivolakých uličkách centra, za jehož obnovu získal Beroun titul Historické město 2009, objevíte mnohá romantická zákoutí.

Okolí Rezidence BerounkaOkolí Rezidence BerounkaOkolí Rezidence BerounkaOkolí Rezidence Berounka