O Berouně

 
 

V srdci přírody, s Prahou na dosah

Má úctyhodné 4. místo mezi středočeskými městy a 11. celkové místo v indexu kvality života mezi 206 městy ČR. Moderní 20tisícové město, jihozápadně od Prahy, patří díky rychlému dálničnímu spojení k její metropolitní oblasti. Poloha mezi Českým krasem a Křivoklátskem a památky z něj činí klíčový bod turismu.

Skvělá dostupnost. A Závodí má výhody!

Do Prahy? Po D5 snadno a rychle: ze Závodí, blízkým exitem 14, jste v Praze do 15 minut, a neprojíždíte středem Berouna. Z Berouna dojedete pražskou PID pravidelnými vlaky přímo na Smíchov a busy na metro do Prahy 5 a 13. A do centra Berouna? Jen 700 m přes pěší lávku či 1 km přes silniční most.

Výborná občanská vybavenost

Nechybí tu MŠ, ZŠ, SŠ, lékaři, nemocnice, banky ani velké supermarkety, hyper- a hobbymarket v Králově Dvoře a řada jiných obchodů. Beroun hostí četné trhy, včetně známých hrnčířských. Potěší Vás pestrý výběr místních gastropodniků.

Sport a kultura - radost pro celou Vaši rodinu

Paleta aktivit je bohatá: zajímavé cyklotrasy, aquapark, koupaliště, zimní stadion, areál Eden, fitka, tenis, inline dráha, skatepark, paintball, koňské ranče a dětská hřiště (nejbližší 100 m od Rezidence). Golfem žije Závodí, Vysoký Újezd a Karlštejn. Beroun láká i do kina, divadla, muzeí, na koncerty a plesy.

Půvabná příroda a nesčetné výletní cíle

Lemují jej kopce a lesy s řadou stezek. Střeží ho Městská hora s vyhlídkou a medvědy a vrch Děd s rozhlednou. Na dosah je Karlštejn, Svatý Jan pod Skalou, Koněprusy, lomy Amerika, Křivoklát, Žebrák a Točník. V malebném údolí Berounky najdete místa ke koupání, užijí si vodáci i rybáři.

Královské město dýchá historií

Před 900 lety byl hlavním bodem trasy Praha–Plzeň, královským městem od 13. století. Historické město 2009 zdobí gotické hradby a brány, měšťanské domy, barokní kostel, neobarokní radnice i uličky s romantickými zákoutími.

Okolí Rezidence BerounkaOkolí Rezidence BerounkaOkolí Rezidence BerounkaOkolí Rezidence Berounka